مراحل ثبت برند بدون جواز

افتخار ما همکاری کامل با شرکتها و صنایع مختلف یزد و همچنین همکاری متقابل با اداره ثبت علائم تجاری در جهت عدم زیان ها و سودجویی های حقوقی و ثبتی میبشاد. روش اول: مراجعه مستقیم متقاضی به اداره ثبت علائم تجاری و ارائه درخواست کتبی جهت ثبت علامت تجاری . بلافاصله بعد از تشکیل پرونده، از سوی اداره مالکیت تقاضایِ ثبت نام تجاری شما به یک روزنامه کثیرالانتشار و رسمی ارجاع داده می شود. دقت کنید که به محضِ دریافت این رمز از آن لحظه به بعد از طریق آن، تمامِ اطلاعات مربوط به نوبت دهی به شما اطلاع رسانی می شود. بعد از تکمیل تمامِ فرم ها، رمز عبور و نام کاربری دریافت می کنید. برند یا نام تجاری که برای محصولات یا شرکت ها اطلاق می شود،نامی است که محصولات و خدمات و شرکت ها را از سایر شرکت ها متمایز می کند.ثبت برند در تمامی رشته های مشاغل مختلف با کالاهای متفاوت در زمینه های بازرگانی ،تولیدی،فروشگاهی و خدمات قابل اخذ می باشد که میتواند به طور غیر مستقیم بر روی کالای قابل عرضه اعتبار بخشی کند و انحصار و حمایت دولت را پشتیبانی از صاحب برند را همراه دارد.با استفاده از برند برای کالا یا خدمات حق سود استفاده یا کپی و یا حتی اعمال تحریم از آن کالا و یا خدمات سلب می شود.

برای انتخاب شرکت ثبت برند باید به مواردی همچون رزومه های موفق و نیز سابقه موسسات ثبت برند توجه کنید که بهترین و گویا ترین روش برای اشنایی با نحوه انجام امور حقوقی این نوع شرکت ها می باشد. برای عده بسیاری هنوز هم این ابهام وجود دارد که چرا به یک برند نیاز داریم و چرا باید برند خود را ثبت کنیم. تصویر آخرین روزنامه رسمی تغیرات هیئت مدیره به همراه اولین روزنامه تاسیس شرکت باید تهیه و ارائه شود . حالا دیگر باید هزینه های مربوط به روزنامه علنی و رسمی اولین نوبت را تقبل بفرمائید. در این اینجا هزینه های خواسته شده را پرداخت کرنید. پس از طی این مراحل و مراجعه حضوری به ادراه مالکیت معنوی، در سامانه ثبت برند به شما اجازه داده می شود که حق الثبت برند را پرداخت نمایید. ثبت تغییرات هم هزینه جدایی را برای شما به دنبال دارد که البته اگر این تغییرات در انتقال مالکیت باشد، هزینه ای را پرداخت نخواهید کرد، در هنگام پرداخت هزینه ها به شرکت های ثبتی به این مورد توجه داشته باشید. چنانچه در مراحل ثبت برند که در بالا به تفصیل ذکر گردید دقت لازم را نداشته باشید و در مواردی مانند تهیه مدارک و اطلاعات لازم و تکمیل دقیق اظهارنامه و مواردی مانند آن دچار اشتباه شده باشید، با اخطار رفع نقص مواجه می شوید و در اینصورت ۳۰ روز زمان دارید تا موارد مطروحه و نواقص اعلامی را برطرف نمایید در غیر اینصورت اظهارنامه ثبت علامت تجاری شما رد خواهد شد.

باعث می شود دیگر شما اضطرابی از جهتِ به سرقت رفتنِ ایده و محصول خود و عرضه آن توسط مُشتی فرصت طلب را که همیشه در حالِ کمین کردن برای به یغما بردنِ حاصلِ عرق ریزانِ افکارِ فردِ خلاقِ چون شما هستند را نداشته باشید . 5- در این مرحله کارشناسانِ اداره ثبت برند در حالِ برسی کم و کیف اظهارنامه شما هستند. یکی از مفیدترین کارهایی که در زمینه ثبت برند قادر به بهره گیری از آن خواهید بود، استفاده از وکیل است. با توجه به اینکه در زمان تاسیس مجتمع ، تعداد موسسه ثبت برند در یزد که به صورت جامع و با اطلاعات کامل در خدمت همشهریان عزیز باشد ، خیلی کم بود و همین امر موجب به ضرر افتادن شرکتهای بزرگ یزدی شده بود و باب کلاه برداری شرکتهای سودجو به خصوص شرکتهایی که از پایتخت روانه شهر ما شده بودند ، در همان بدو تاسیس مجتمع ، مورد استقبال صنایع مختلف شهرستان شد. همان طور که در تصویر مشخص است مراحل ثبت برند کوتاه ولی زمانبر است.کارشناسان راه روشن همواره می کوشند تا در کمترین زمان و کمترین هزینه، زیبا ترین اسم ها و برند ها را برای مشتریان خود به ثبت برسانند. اما در ادامه آموزش گام به گام ثبت برند، باید گفت که اصلیترین و مهمترین فرایند مربوط به آن همان ثبت اظهارنامه است.

اما قبل از آن بهتر است بدانیم که اساسا منظور از ثبت برند چیست؟ واژه های توصیف کننده: این کلمات به منظور توصیف محصولات و اجناس به کار م روند. تذکر ۲:در صورت رد تقاضای ثبت برند از ناحیه اداره ، متقاضی می تواند ظرف ده روز از تاریخ ابلاغ از این تصمیم به دادگاه های حقوقی تهران شکایت نماید . در این مطلب قصد داریم مراحل ثبت برند را به صورت کامل به شما توضیح دهیم ، شما به عنوانِ یک صاحبِ برند درخشان در هر صورت باید ازحریمِ هوشمندی خود محافظت کنید . مدت زمان بررسی پرونده شما به دلیل حجم پرونده های ارسالی حداقل ۱۰ روز و حداکثر ۳۰ روز به طول خواهد انجامید. 4- در این مرحله لطفا وارد سایت مرکز مالکیت معنوی شوید و گام های مربوط به اظهارنامه ثبت برند را با دقت تکمیل کنید. 3- حالا دیگر مجاز هستید تا اسناد و مدارکی که در بخشِ قبلی درباره آن ها مبسوط توضیح داده شد را تهیه و تنظیم کنید. چرا که شرعاً و عرفاً مالکِ افکار و خلاقیت های خود هستید و باید با تمامِ وجود برای صیانتش تلاش کند . اولین و شاید مهم ترین شرایطی که برای ثبت لوگو تجاری در نظر گرفته شده است این است که برند مورد نظر و لوگوی تجاری آن، به هیچ عنوان شبیه برند های ثبت شده قبلی نباشد.

دیدگاهتان را بنویسید