مراحل ثبت برند بدون جواز

۴-نام شما نباید شبیه نام های دیگر رقبا باشد و مخاطب را به چالش بکشد چون این موضوع را کارشناسان ثبت بررسی نموده و در این صورت اسم شما مردود اعلام خواهد شد. شما باید یک اسم انتخاب کنید که با توجه به رشته فعالیتتان به محض اینکه مخاطب آن اسم را می بیند خدمات و محصولات شما در ذهنش تداعی کند. ثبت برند به ما کمک می کند تا بتوانیم خدمات و محصولاتمان را در جامعه از دیگر رقبا متمایز کنیم و به تولید کننده یا کارفرما این اطمینان را بدهد که از نام و نشان آن،شخص دیگری نمی تواند سو استفاده کند چرا که نام و نشان یک مجموعه اعتبار معنوی آن می باشد و همچنین مخاطبین شمارا با آن نام می شناسند. نکته قابل توجه این است که این هزینه متغیر بوده و با اضافه شدن هر طبقه اضافی مبلغی مازاد بر مبلغ فوق اضافه خواهد شد. دوستان عزیز توجه کنید یکی از مهمترین مدارک ثبت برند جواز کسب یا پروانه بهره برداری یا جواز تاسیس هستش که باید حتما جهت ثبت برند ارائه دهید . انتخاب نام برند با تلفظ صحیح و بدون وجود ریشه احساسی به شما کمک میکند تا بتوانید به یک برند مناسب دست پیدا کنید.

جواز کسب متناسب با نوع فعالیت متفاوت است. هزینه روزنامه اول با توجه به سیاه و سفید بودن یا رنگی بودن لوگو، میزان خطوط و تعداد طبقات و کالاها متفاوت خواهد بود. باید توجه داشت که برند ثبتشده جزء ضروری موافقتنامههای اعطای نمایندگی است. اگر برند ثبت نشود، شرکتهای رقیب از همان علامت یا علامتی که شباهت آن با علامت مزبور به اندازهای است که موجب گمراهی خواهد شد برای همان کالا یا کالاهای مشابه استفاده خواهند کرد و در نتیجه سرمایهگذاری در بازاریابی یک محصول ممکن است به هدر رود. از این رو پرداختن به آن بسیار حائز اهمیت بوده که باید قبل از ثبت و پی ریزی طرح اولیه برند آن را از طریق استعلام برند آنالیز کرده تا در میانه راه باعث اشتباه و نتیجه منفی در ثبت برند و علائم تجاری شما نشود . یک لوگو خوب باید بین نام برند و تجارتی که به آن مشغول است ارتباط دو طرفه ایجاد نماید و اعتبار نام تجاری را ارتقاء بخشد. در این مرحله نوبت به انتشار برند در روزنامه های رسمی و شناساندن آن به مردم می رسد. لازم به ذکر است که مردم نیازی به شناسایی تولید کننده خاص ندارند؛ تنها محصول یا خدماتی که از یک تولید کننده به دست میآید دارای اهمیت است.

۲- از اسامی ساده و خاص استفاده شود. برند یا علامت تجاری (Trade Mark) ، علامتی با رنگ ، شکل ، حرف ، شعار ، آهنگ و تصاویر خاص می باشد و از این رو ثبت برند کسب و کارتان مهم تلقی میگردد. است که ارائه دهنده خدمات با فروش محصول خاصی است که به وسیله آن از سایر محصولات مشابه متمایز می شود. تکمیل اظهارنامه برند با دقت کامل و ارسال آن به صورت الکترونیکی. در نگاه کلی بایستی با ارائه مدارک لازم مرحله به مرحله و گام به گام مراحل ثبت برند و علامت تجاری را پیش برد برای این منظور مراحل زیر را متقاضی می بایست دنبال نماید. تذکر ۱:در صورتی که کارشناس در موقع رسیدگی ملاحظه نماید که علامت متقاضی قبلا ثبت شده یا مشابهت باعلایم ثبت شده دارد اخطار رد علامت را تهیه و بنظر مسئول اداره می رساند. ⭐ آیا برند مانند شرکت نیاز به پرداخت مالیات دارد؟

برای برند چجوری اسم پیدا کنیم؟ جهت استعلام اسم خود برای اطلاع از عدم تشابه اینجا کلیک کنید. ۶- اسم انتخابی نباید از اسامی عام مانند ایران ، تهران، و… بهتر است نام برند انتخابی تقلیدی از نام برند دیگران نباشد و به خودی خود معنی مجزا داشته باشد. ثبت برند میتواند برای اشخاص حقیقی و حقوقی انجام شود که هر کدام دارای شرایط مخصوص به خود است. علامت پیشنهادی جهت ثبت در صورت احراز شرایط فوق در روزنامه رسمی کشور منتشر می شود و چنانچه ظرف مدت یک ماه از انتشار آگهی، دعوی یا اعتراضی از طرف اشخاص ذی نفع به عمل نیاید اداره ثبت علامت مورد تقاضا را به نام متقاضی در دفتر مخصوص به ثبت رسانیده و گواهی ثبت را به درخواست کننده تسلیم می نماید. یا همان معادل فارسی آن ثبت نام و علامت تجاری می باشد که پروسه ثبت آن در مرکز مالکیت معنوی که مستقیما زیر نظر سازمان ثبت اسناد و املاک کشور می باشد صورت می گیرد. پس از ثبت برند طبق قانون ثبت علائم تجاری شخص/شرکت حق انحصاری پیدا میکند، بموجب آن میتوانید از عرضه کالاهای یکسان یا مشابه توسط اشخاص ثالث تحت علائم تجاری که عین یا به طریق گمراه کنندهای مشابه علامت تجاری شما هستند جلوگیری نماید.

دیدگاهتان را بنویسید