مراحل ثبت برند شامل سه بخش می باشد

و نیازی نیست شما مراجعه حضوری به اداره ای داشته باشید. ادارات مختلف و همچنین بانک ها، اعتماد و اطمینان بیشتری به فعالیت های شما خواهند داشت. با ثبت برند افراد سرمایه گذار اعم از حقیقی یا حقوقی (سایر شرکت ها) تمایل بیشتری برای همکاری با شرکت پیدا می کنند. منظور از طبقه بندی در ثبت برند و علائم تجاری این است که محصولات و کالاها یا خدمات مختلف در طبقه های خاصی قرار می گیرند و ثبت برند مشابه در آن طبقه است که غیرمجاز می شود. پس به جای اینکه یک برند مشابه برند معروف ثبت کنید و مدام خود را در معرض مقایسه کالا یا خدمات برند معروف بگذارید و در ادامه درگیر مشکلات قضایی شوید، سعی کنید از ابتدا برندی مختص خودتان ثبت کنید و روی گسترش این نام کار کنید. بنابراین اگر تمایل دارید در ابتدای ورود به حوزه تجارت با هیچ بن بستی مواجه نشوید، سعی کنید برند خود را کاملا منحصر به فرد و بی بدیل انتخاب کنید. ثبت برند بین المللی برای ارتقای تجارت لازم خواهد بود. ثبت برند برای مشاغل زیادی از اصول اولیه کار به حساب می آید چون حقوق کار و تجارت فرد و شرکت زمانی متعلق به او می باشد که نام تجاری خود را ثبت کرده باشد.

همانطور که میدانید یکی از شروط مهم و اساسی در زمان ثبت برند ، تک و خاص بودن آن برند ارائه شده می باشد. اسم انتخابی شما باید حتما به مواردی که با دین یا کشور ارتباط دارد احترام گذاشته باشد و احترام این مسائل را از بین نبرد. ثبت اظهارنامه علامت تجاری: بعد از تکمیل مدارک لازم، باید در وب سایت مرکز مالکیت معنوی ثبت نام نموده و جهت تایید حساب کاربری گواهی امضا از دفترخانه اسناد رسمی دریافت نمایید. افرادی که علاقه دارند تا کارهای حقوقی خود در حوزه ثبت را به ما بسپارند می توانند به دفتر ما در شریعتی مراجعه کنند و یا برای مشورت در مورد نحوه انجام کارها با شماره تماس های موجود در سایت ما تماس بگیرند. اگر با ما همکاری می کنید دیگر نیازی نیست که خود اقدام به طی این مراحل کنید یا حضورا به مرکز مالکیت معنوی کشور بروید بلکه تمامی امور اداری، پرداخت هزینه های روزنامه رسمی، حق ثبت و تشکیل پرونده توسط موسسه کاج انجام می شود. ثبت نشان تجاری یا لوگو باید همراه با ثبت برند انجام شود. علامت تجاری ، معرف رسمی و اختصاری یک شرکت محسوب می گردد.

کمترین مبلغ برای ثبت یک آگهی در روزنامه کثیرالانتشار 154 هزار تومان می باشد. این تنها بخشی از این اتفاق است چون قطعا مالک برند معروف بزودی از شما شکایت کرده و در صورت پیگیری های قضایی حتما به نتیجه خواهد رسید. بنابراین توصیه می کنیم پس از پرداخت هزینه حتما نتیجه تراکنش خود را پیگیری کنید. پس از ثبت برند در روزنامه رسمی چه خواهد شد؟ با ثبت برند دیگر آسوده خواهید بود که شخصی یا شرکت دیگری از نام تجاری یا برند شما به نفع خود استفاده نمی کنید و در صورتی هم این اتفاق رخ دهد، به سادگی می توانید از طریق مراجع قضایی اقدام کنید. نام مناسب برند باید از سوی متقاضی ثبت علائم تجاری به اداره مالکیت معنوی فرستاده شود. شما با استعلام برند قبل از ثبت می توانید از کلیه برندهای ثبت شده در ۴۵ طبقه اطلاع پیدا کنید. پروسه ثبت برند یکی از پیچیده ترین پروسه های موجود در خدمات ثبتی می باشد که متقاضی حتمأ باید پروسه را با کمک مشاور حقوقی انجام دهد زیرا اکثر درخواستها بنا به دو دلیل منجر به صدور اخطار از طرف اداره علامت می شود اول عدم صحیح پر کردن آیتم های درخواست ثبت اظهارنامه نام تجاری و دوم شباهت یا عینیت برند مورد درخواست با برندهای ثبتی موجود در اداره ثبت علائم تجاری.

علاوه بر آن هر کدام از مراحلی که گفتیم فراز و نشیب های خودش را دارد که کم تجربگی متقاضی می تواند باعث طولانی تر شدن روند ثبت شود. فراموش نکنید که فیش مدارک نیز به عنوان مکمل آن ها نیاز خواهد بود. بله، اما فراموش نکنید این کار مانند بسیاری از موارد اداری نیاز به دانش و تخصص خود دارد، در صورتی که دانش کافی نداشته باشید ممکن است دچار ضرر مالی و زمانی شوید. بعد از این مرحله، تایید یا عدم تایید برند را با شما در میان خواهند گذاشت. در واقع همان مزیت هایی در ایران برای شما دارد، در کشور دیگری هم خواهد داشت. در نوع دیگری از ضررهای ناشی از ثبت نکردن برند، احتمال از دست دادن تمام حقوق برند وجود دارد. هر برند یا علامت تجاری ار طریق حصول اطمینان از حقوق انحصاری برای شناختن کالا ها و خدمات و یا اجاره دادن به دیگران مبنی بر استفاده از آن در صورت پرداخت مبلغ ،صاحب اثر را محافظت می کند.

دیدگاهتان را بنویسید