چرا برند خود را ثبت کنیم؟

برای ثبت علامت تجاری مواد غذایی نیز مثل دیگر برندها به اداره مالکیت معنوی یا سامانه آن مراجعه می کنید و یا در صورت دلخواه کار را به وکیل می سپارید تا آن را به انجام برساند. طبقه ٢١- ظروف خانگی یا لوازم آشپزخانه ( که از فلزات قیمتی ساخت یا روکش نشده اند) شانه و ابر و اسفنج انواع برس و قلم مو ( به استثنای قلم موهای نقاشی ) مواد ساخت برس لوازم نظافت و تمیزکاری سیم ظرف شویی شیشه کارشده یا نیمه کارشده ( به استثنای شیشه مورد استفاده در ساختمانها) شیشه آلات اشیائ ساخته شده از چینی و سفال که در طبقات ذکر نشده اند. ثبت برند با حمایت از نام علائم تجاری و نام نشان هر فرد و یا شرکت که از طریق حصول اطمینان از حقوق انحصاری برای شناختن و معرفی کالا ها و خدمات و یا اجازه دادن به دیگران مبنی بر استفاده از آن در صورت پرداخت مبلغ، صاحب کالا را محافظت می کند.

آموزشهایی که در اینترنت با عنوان چگونه لوگو برند خود را ثبت کنیم وجود دارند بیشتر کلیات ماجرا هستند و برخی جزئیات که مربوط به امور مالیاتی و مواردی از دست است باید توسط وکیل یا مشاور انجام شوند. مراحل ثبت لوگو چیست؟ برند باید به طور رسمی به ثبت برسد و برندی قابلیت به ثبت رسیدن را دارد، که نوین بوده و قبلاً توسط شخص و یا شرکتی به ثبت نرسیده باشد. ثبت نشان تجاری و ثبت لوگویی که با اخلاق و نظم عمومی مغایرت دارد، رد خواهد شد. برای این کار می توانید اقدام به گرفتن استعلام برای ثبت لوگوی تجاری خود از طریق این لینک کنید؛ زیرا ممکن است کسی قبلاً آن را به ثبت رسانده باشد و در آن صورت نام انتخابی شما دیگر به یک نام برای برندتان تبدیل نخواهد شد و البته باید یادآوری کنم که آن لوگوی طراحی شده نیز به ثبت نخواهد رسید. ثبت برند امکان سوء استفاده از زحمات شما در زمینه تبلیغات و بازاریابی را غیر ممکن می سازد! ممکن است به منظور دریافت منابع مالی یا وام از موسسات مالی استفاده شود که بطور فزایندهای از اهمیت علائم برای موفقیت کسب و کار آگاه میشوند.

یک نشان تجاری خوب، با تکرار مناسب در کمپین های تبلیغاتی و برنامه ریزی صحیح برای دیده شدن، نشان تجاری شرکت شما را در ذهن ها ماندگار کرده و موجب رونق کسب و کار شما می شود. اظهارنامه و درخواست شما می بایست تنظیم شود و تمام مدارک را مطابق با فرمت های تعیین شده در سایت ثبت برند آپلود کنید. چنانچه مجوزی به نام شرکت وجود ندارد و شرکت رئیس هیئت مدیره و مدیر عامل به صورت شخصی داشته باشند برای ثبت قابل قبول می باشد. مثلا: برند دی جی کالا متعلق به شرکت نو آوران فن آوازه می باشد. علامت جمعی: گروه خاصی که کالا یا خدمات و محصولات را در هر جای کشور یا منطقه ای که به تولید آن کالا یا خدمت می پردازند، معرفی می کند. اولین نکته ای که در این خصوص باید رعایت کنید تکراری نبودن نام تجاری انتخابی شما می باشد. پروسه ی ثبت لوگو حداقل 2 ماه کاری زمان میبرد چرا که باید بررسی های لازم در خصوص منحصر به فرد بودن آن لوگو و نام تجاری برند مربوطه انجام شود. چگونه لوگو خود را ثبت کنیم؟

جالب است بدانید که امکان دارد درخواست ثبت برند یا لوگو با رد شدن مواجه شود. با یک مثال اهمیت این مسئله را به شما نشان می دهیم، شما تجسم کنید که مقدار زیادی هزینه و وقت را پای ثبت لوگو و نشانه مصرف کرده اید که قبلا ثبت شده است یا مشابه بهتری از آن وجود دارد! ثبت برند اگر با قانون اساسی کشور مغایر باشد، رد خواهد شد. نیز ثبت نخواهند شد. خیلی مهم است که پیش از شروع به کار طراحی و ثبت لوگو خود، پیش نیازهای این زمینه را بدانید. پس از کسب اطلاع از قابل ثبت رساندن نشان یا آرم مورد نظر خود، قدم بعدی تهیه مدارک مورد نیاز برای ثبت لوگو می باشد. نکته ۱ :مجوز جهت ثبت علامت تجاری در ایران می تواند پروانه بهره برداری یا جواز تاسیس و یا جواز کسب و … ثبت برند تجاری و راهنمای دقیق هزینه ثبت نام تجاری سال 1400، اگر صاحب یک کسب و کار هستید یا به تازگی قرار است صاحب کسب و کاری شوید، حتما تا به حال ثبت برند تجاری به گوشتان خورده است و به همین دلیل نیاز به آموزش جامع و اطلاع از قیمت ها داشته باشید. اگر شکایتی مبنی بر سوءاستفاده یا تکراری بودن آن نشد پس از چاپ روزنامه دوم، لوگوی مورد نظر به مدت 10 سال ثبت می شود.

دیدگاهتان را بنویسید