چرا برند خود را ثبت کنیم؟

ما امروزه در دنیایی زندگی می کنیم که افراد اکثر خریدهای خود را به صورت اینترنتی انجام می دهند. برند سازی مکانی به ایجاد یک هویت برای یک مکان جغرافیایی خاص اشاره دارد و هدف اصلی انجام آن آگاه ساختن مخاطبان از محصولاتی است که در یک محل خاص ارائه می شوند. ماده 123- هر کس محصولی را که دارای برند مجعول یا تقلیدی بوده یا دارای علامتی است که من غیر حق استعمال شده است از ایران صادر و یا به مملکت وارده کند، به حبس از سه ماه تا سه سال محکوم می شود. در صورتی که در این زمینه کنجکاو هستید، ادامه متن را از دست ندهید. در صورتی که از قبل برندی مشابه با برند متقاضی وجود داشته باشد، درخواست متقاضی رد می شود. در مورد هزینه ثبت نشان تجاری لازم است بدانید که هزینه ی واریزی بر حسب حقیقی یا حقوقی بودن متقاضی ثبت علائم تجاری متفاوت می باشد . برطبق ماده ی اول قانون ثبت علائم و اختراعات مصوب اول تیر ماه ۱۳۱۰ شمسی، علامت تجارتی عبارت از هر قسم علامتی است اعم از نقش، تصویر، رقم، حرف، عبارت، مهر، لفافه و غیر آن که برای امتیاز و تشخیص محصول صنعتی، تجارتی یا فلاحتی اختیار می شود، هرکسی میتواند برند خود را به ثبت برساند.

در اینجا بایستی هزینه روزنامه رسمی برای آگهی درخواست ثبت برند را بپردازید. ما به شما اکیداً توصیه مینماییم که این مرحله از مراحل ثبت برند را کاملاً جدی بگیرید! همچنین می توانید برای ثبت موسسه نیز از این شرکت کمک بگیرید. همچنین درخواست های رد شده، شانس کمتری در بررسی های بعدی خواهند داشت. همچنین مشتریان به خصوص خود را دارید؛ حتما باید در اولین فرصت اقدام به ثبت قانونی علامت تجاری خود کنید. استعلام یکی مراحل بسیار مهم در ثبت قانونی می باشد. قبل از اینکه به گامهای مراحل و نحوه ثبت برند و علامت تجاری بپردازیم لازم است بدانید که در سال 1400 تمامی مراحل به صورت الکترونیکی انجام میپذیرد و در صورتیکه در هر مرحله متقاضی اطلاعات را به درستی وارد نکند ، ارزیاب با درج و اعلام نقصی پرونده ، کار متقاضی را عودت داده و گاها این عملیات تا بیش از یکسال زمان خواهد برد پس با دقت تک تک مراحل را دنبال نمایید تا در صورتیکه خودتان بخواهید اقدام به ثبت برند و علامت تجاری نمایید بتوانید در کوتاه ترین زمان ممکنه به انجام آن مبادرت ورزید . انجام صحیح مراحل ثبت برند به طریقی که خدمت شما از اهمیت بسیار بالایی برخوردار می باشد.

در تعریف برند می توان این طور گفت: برندها در واقع یک سری علائم تجاری هستند که با به ثبت رسیدنشان از سو استفاده شدنشان توسط دیگران جلوگیری می کند. برای جلوگیری از ثبت جداگانه در دفتر هر کشور یا ناحیه ،نظام بین المللی ثبت WIPO علائم را اجرا می کنند.این نظام توسط یک عهد نامه اداره می شود. قانون، علائم تجارتی را که حق استعمال انحصاری آن به اشخاص معین داده شده، مورد حمایت خود قرار داده و اشخاص دیگر را از تعدی و تخطی نسبت به آن منع می نماید و به جهت منافعی که برای جامعه در رواج علامات تجارتی هست اشخاص متعددی را محکوم به جبران خسارت صاحب علامت می نماید و دامنه ی خسارت را به قدری وسیع قرار داده که شامل ضررهای وارده و حتی منافعی می داند که طرف از آن محروم شده است (ماده 49) در واقع قانون، عدم النفع را در این مورد جزء خسارت قرار داده است. لازم به ذکر است موسسه حقوقی ونک با بیش از 15000 ثبت برند و علامت تجاری بزرگترین موسسه حقوقی کشور در این حوزه می باشد که بسیاری از برند های نام آشنای کشور را تاکنون به ثبت رسانده و توانسته به لطف ایزد منان به جامعه تولید کنندگان و عرضه کنندگان کالا و خدمات کشور ، ارائه شایسته خدمت نماید.

در اینجا نیز تفاوتهایی بین اشخاص حقیقی و حقوقی به لحاظ مدارک وجود دارد. گاهی ممکن است مالک یک برند دو یا چند شخص باشد اعم از اشخاص حقیقی یا حقوقی. هزینه مربوط به حقالثبت در ازای یک طبقه برای اشخاص حقوقی و حقیقی بین 100.000هزار تومان تا 300.000هزار تومان خواهد بود. در صورت وقوع این اتفاق، شما نمی توانید زیاد به پشتیبانی قانون دلگرم باشید. پس حتما پس از ثبت شرکت به ثبت رساندن برندتان نیز توجه داشته باشید. در حال حاضر دیجیتال مارکتینگ به دلیل هزینه پایین و ورودی زیاد مورد توجه بسیاری از شرکت هاست و تمامی کسب و کارهای سنتی نیز باید از این روش استفاده کنند تا ورودی و درآمد خود را افزایش دهند. از جمله ویژگی های اساسی که همه را به خود جلب می کند ، بهره مندی از حق و حقوق پس از ثبت برند تجاری و امکان استفاده انحصاری از برند یا علامت مربوطه می باشد که بیشتر توضیح خواهیم داد . جلوتر به جواب سؤال اول میرسید زیرا به صورت بخش به بخش، تمام مراحل و شرایط ثبت برند توضیح داده خواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید