چرا برند خود را ثبت کنیم؟

باید بدانید که ثبت برند دارای اصول و مقررات خاص خود است که بدون آگاهی از این اصول و مقررات نمی توان روند ثبت برند را طی نمود. ما در این مقاله به مفصل نکات لازم را بازگو کردیم و با توجه به اینترنتی شدن برخی از دوستان خود اقدام به اجرای روند ثبتی علامت می کنند و چون ریزه کاری های این موضوع آشنا نیستند باعث هدر رفتن هزینه و زمان خود می شوند پیشنهاد ما این است از متخصصین این امر کمک بگیرید و در زمان و هزینه خود صرفه جویی کنید . زیرا در غیر این صورت امکان سو استفاده از افراد سود جو از کسب و کار خود را به راحتی فراهم کرده اید. برای اینکه بتوانید ابتدا استعلام قبل از ثبت را انجام داده و پس از آن به راحتی با مشاره تخصصی سامانه پایدار، عملیات ثبتی خود را با کمترین هزینه انجام دهید، روی تصویر زیر کلیک کرده تا وارد صفحه مربوطه شده و فرم های قرار داده شده را همراه با اطلاعات بارگذاری نمایید. به عنوان مثال، برند «اکسون»، «کداک» و «اپل» هیچ ارتباطی با محصولات پایه خود (به ترتیب بنزین، دوربین، یا موبایل) ندارند.

اما پیش از آن بهتر است با دلایل اهمیت ثبت برند آشنا شوید. در روش اول شما می توانید از طریق سامانه مالکیت مرکزی معنوی ایران اقدام به ثبت اطلاعات و درخواست های مربوط به برند خود را ارائه نموده و سپس وارد مراحل اداری و تشکیل شوید. 2- برای ثبت برند و علامت تجاری می بایست ابتدا ثبت نام و به سایت وارد شوید. لازم به ذکر است که نتایج و اطلاع از وضعیت درخواست نیز از طریق همین سامانه و در قسمت پیگیری قابل مشاهده و رفع نقصان احتمالی می باشد و مکاتبات نیز در قسمت ثبت انواع درخواست سایت قابل پیگیری و ارسال است. علائم خلاف نظم عمومی و اخلاق حسنه: به طور کلی کلمات و تصاویر نقض کننده موازین ، هنجارهای اخلاقی ، عرفی و مذهبی جامعه غیر قابل ثبت است. در گذشته برای تفکیک دادن حیوانات و مشخص شدن صاحبان آنها به کمک وسیله آهنی بر روی بدن آن ها نماد هایی را درج می کردند تا قابل شناسایی باشند. برند شما نماد فعالیت و خدمتی است که شما قصد ارائه آن را دارید. این آگهی برای این است که کلیه افراد به مدت یک ماه فرصت داشته باشند تا به این نماد اعتراض وارد کنند و اگر شباهتی وجود دارد سازمان مطلع شود.

در صورتی که هیچ اعتراضی نسبت به برند شما وجود نداشته باشد فرایند ثبت رسمی 10 ساله و اقدامات لازم برای اخذ تصدیق نامه علامت تجاری را میتوانید انجام دهید. بنابراین علامت تجاری میتواند به درخشش بیش از پیش فرایند خدماتی شما بیافزاید. در واقع ثبت یک برند به این منظور است که مشتریان خدمات یا محصولات تحت پوشش آن برند را متمایز از سایر رقبا ببینند و همینطور افزایش قدرت یک برند میتواند مزایایی نظیر افزایش قصد خرید، هزینه های کمتر، افزایش فروش، اولویتبندیهای قیمت و وفاداری و احساس رضایت مشتری در محصولات و خدمات را ایجاد نماید. برطبق ماده ی اول قانون ثبت علائم و اختراعات مصوب اول تیر ماه ۱۳۱۰ شمسی، علامت تجارتی عبارت از هر قسم علامتی است اعم از نقش، تصویر، رقم، حرف، عبارت، مهر، لفافه و غیر آن که برای امتیاز و تشخیص محصول صنعتی، تجارتی یا فلاحتی اختیار می شود، هرکسی میتواند برند خود را به ثبت برساند. به همین دلیل بهتر است در همان ابتدای کار از مشاوره های یک شرکت حرفه ای مانند رامونا بهره بگیرید و انجام صفر تا صد مراحل کار خود را با خیال راحت به آن بسپرید.

در صورت داشتن هرگونه ابهام و سوالی نیز میتوانید با کارشناسان خبره ثبت ونک به شماره 02187790 تماس حاصل فرمایید و از مشاوره رایگان آنها بهره ببرید. ماده 2 قانون ثبت اختراعات و علائم تجاری اعلام نموده درصورت ثبت برند افراد میتوانند به صورت انحصاری از امتیاز استفاده از آن بهره مند باشند. در صورت وقوع این اتفاق، شما نمی توانید زیاد به پشتیبانی قانون دلگرم باشید. نکته مهم: طبقاتی که در بالا مشاهده می نمایید در واقع سرشاخه و عناوین کلی طبقه بندی محصولات، کالاها و خدمات است و چنانچه کالا، محصول و یا خدماتی دارید که در طبقات فوق الذکر مشاهده نمی نمایید، اصلاً نگران نباشید چرا که طبقات فوق الذکر دارای ریز طبقات و زیرمجموعه گسترده ای است و حتماً به نحوی کالاها و خدمات شما را شامل می شود و پوشش میدهد. عملیات در نظر گرفته شده در سامانه ۴ نوع است که اظهارنامه جدید، اعتراض، اضافه کردن کالا به اظهارنامه و تغییر علامت را شامل میشود. 1) برای ثبت برند ابتدا به آدرس سایت ثبت برند و علامت تجاری بروید.

دیدگاهتان را بنویسید