۰ تا ۱۰۰ هزینه ثبت برند✅ – ثبت شرکت اریکه

علائمی که اطلاعات غلط در مورد مکان تولید کالا به مخاطب بدهد یا هر اطلاعی که از نظر جغرافیایی خلاف واقع باشد. بنابراین در مجموع مدت زمان مورد نیاز برای ثبت علامت تجاری و دریافت سند مربوط به آن به هیچ عنوان کمتر از حدوداً ۵۰ روز نخواهد بود. در این حالت پرونده و در خواست شما بررسی می شود و اگر هیچ گونه مشابهت و یا نقصی در آن مشاهده نشد وارد مرحله ی چاپ روزنامه می شوید. مرحله دوم (امور اداری و تشریفاتی): بعد از اینکه ثبت برند بلامانع اعلام شد یک سری مراحل اداری نشر آگهی در دو روزنامه رسمی، پرداخت حق الثبت و صدور گواهینامه وجود دارد که حدودا دو ماه زمان خواهد برد و پس از گذشت این مدت گواهینامه رسمی ثبت برند به نام مشتری صادر می شود. برای تمامی مراحل ثبت برند فقط باید به اداره مالکیت معنوی برویم که این اداره فقط در تهران مستقر است تمامی اظهارنامه های دیگر در شهرستان ها از طریق سامانه اینترنتی این اداره ثبت می شود . استفاده شده اصطلاحا برند لاتین شناخته میشود و مشمول قوانین ثبت برند لاتین خواهد بود.به این معنی که درعنوان یا تصویرلوگو غیر از زبان فارسی (لاتین) چه از حروف لاتین و چه از واژگان اصلی لاتین و چه عبارت ها و حتی علائم دو حرفی لاتین بکار برده شود آن برند از قوانین ثبت برند لاتین تبعیت میکند.

طبقه 19 – مواد و مصالح ساختماني (غيرفلزي)؛ لولههاي غيرفلزي سخت و غيرقابل انعطاف براي استفاده در ساختمان؛ آسفالت، قير و قطران؛ ساختمانهاي متحرك غيرفلزي؛ بناهاي يادبود غيرفلزي. طبقه 26: انواع پارچه توری و گلدوزی، روبانها و قیطانها، دکمهها، قلابها، قزن قفلیها، سوزنها و سوزن تهگردها و سوزن خیاطی، گلهای مصنوعی. لازم به ذکر است که نتایج و اطلاع از وضعیت درخواست نیز از طریق همین سامانه و در قسمت پیگیری قابل مشاهده و رفع نقصان احتمالی می باشد و مکاتبات نیز در قسمت ثبت انواع درخواست سایت قابل پیگیری و ارسال است. همچنین می توان از بخش ثبت انواع درخواست اقدام به تمدید برند ، انتقال برند ، رفع نقص و … در ثبت لوگو و برند قبل از اینکه لوگوی خود را طراحی نمایید، نامی را که برای برند خود انتخاب کرده اید را استعلام نمایید، زیرا اگر بدون استعلام نام نشان و علامت تجاری خود اقدام به طراحی لوگو نمایید، ممکن است زحمات شما هدر رود، زیرا ممکن است در صنف شما برندی با این نام درج شده باشد و امکان ثبت نشان و علامت شما با نامی که انتخاب کرده اید وجود نداشته باشد. در این مرحله ابتدا نوع مناسب اظهار نامه را برای خود برمیگزینید و بعد از آن اطلاعات خواسته شده را وارد کرده شاید لازم باشد تاکید نمایم که در تکمیل اظهارنامه بایستی اطلاعات به صورت دقیق در فرم مربوطه وارد شود .

در این قسمت اطلاعات مربوطه به شخص صاحب برند را وارد نموده و در این فرم اگر متقاضی شخص حقیقی باشد قسمت مربوطه و اگر متقاضی ثبت برند و علامت تجاری شخص حقوقی باشد بایستی اطلاعات مربوط به آن را وارد کرد. مراحل ثبت برند و علامت تجاری بایستی دقیقا مطابق شیوه نامه اداره اختراعات و ثبت علایم انجام شده تا بتوانید به صورت قانونی برند را به نام متقاضی ثبت نمود. با وجود تمام جنبههای فرهنگی، اجتماعی و اقتصادی برند، اما این موضوع جنبه حقوقی و قانونی نیز در دل خود دارد. در این مرحله باید تحقیق کنید که مشابه یا عین برند شما برندی ثبت نشده باشد باید استعلام برند گرفت تا متوجه این موضوع شد. مدت این مرحله بسته به شلوغی یا خلوتی کارتابلها متفاوت است و نمی توان زمان دقیقی برای آن درنظر گرفت اما به طور تقریبی دو الی سه ماه طول می کشد. این ماده، مقرر می دارد:« علامت، یعنی هر نشان قابل رویتی که بتواند، کالاها یا خدمات اشخاص حقیقی یا حقوقی را از هم متمایز سازد.» بر اساس این ماده، برند یا علامت تجاری، می تواند، هر نشان قابل مشاهده ای باشد که به طور دقیق، معرفی کننده، خدمات یا کالایی بوده که یک تجارت یا کسب و کار، ارائه می دهد.

در دنیای مدرن امروزی، شرکت ها نقش بسیار مهمی در توسعه کسب و کار به عهده دارند به طوری که برخی از آن ها به اندازه ای قدرتمند هستند که قادرند بر سیاست های دولت و زندگی مردم جامعه اثر بگذارند. در واقع هر ده سال یک بار پرداخت این هزینه ها ضروری می باشد در غیر این صورت برند شما باطل می شود. ثبت برند یا نام تجاری سبب محصولات و خدمات و شرکت ها از سایر خدمات و شرکت ها می شود در واقع شرکت را از بین هزاران شرکت متمایز می نماید. توصیه میکنم قبل از شروع مراحل تمامی مدارک مورد نیاز برای طی مراحل را اسکن و آماده نمایید و در سایز های استاندارد فشرده سازی کنید. آماده کردن همه مدارک لازم. پس لازم است که ادامه این مطلب را با دقت مطالعه کنید. هزینه حق الثبت که حداقل 120 هزار تومان برای یک طبقه می باشد که به ازای افزایش طبقات این هزینه هم افزایش می باید.

دیدگاهتان را بنویسید